Dobre Praktyki PPP
28.03.2012, kasia

Debata miesięcznika „Hotelarstwo” część I: PPP – sposób na inwestycje w bazę hotelową

Link do nagrania: http://www.e-hotelarstwo.com/aktualnosci/videoinfo?more=1466354536
Inwestycje realizowane w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, w wielu przypadkach, mogą okazać się sposobem na obecne problemy samorządów z inwestorami lub komercjalizacją majątku municypalnego. Model ten nadaje się, i jest z powodzeniem wykorzystywany,do rozbudowy tej części infrastruktury miejskiej, która uatrakcynia ofertę turystyczną i przynosi miastom i gminom pośredni zysk, w postaci np. podatków wpłacanych przez przedsiębiorców obsługujących zwiększony ruch turystyczny. Mowa tu przede wszystkim o obiektach typu kongresowo-koncertowego, rekreacyjnych, czy sportowych.
„Partnerstwo publiczno-prywatne, jako sposób na inwestycje w branży turystycznej i hotelarskiej”, to tytuł kolejnej debaty redakcyjnej „Hotelarstwa” zorganizowanej w cyklu „Hotelarstwo na Smolnej”. W spotkaniu, które odbyło się 12 lutego w Boutique B&B przy ulicy Smolnej w Warszawie udział wzięli: Adam Antonijczuk z firmy Hostea, Jarosław Chołodecki – gospodarz spotkania – B&B Warsaw, Jan Kordasiewicz z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak&Kordasiewicz, Kacper Kozłowski z firmy konsultingowej Investment Support, Krzysztof Łopaciński wiceprezes Instytutu Turystyki, Jacek Piasta prezes sieci hotelowej Amethyst, Marcin Ratajczyk prezes Geotermii Grudziądz i Andrzej Szafrański „Hotelarstwo”.

Inwestycje realizowane w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, w wielu przypadkach, mogą okazać się sposobem na obecne problemy samorządów z inwestorami lub komercjalizacją majątku municypalnego. Model ten nadaje się, i jest z powodzeniem wykorzystywany,do rozbudowy tej części infrastruktury miejskiej, która uatrakcynia ofertę turystyczną i przynosi miastom i gminom pośredni zysk, w postaci np. podatków wpłacanych przez przedsiębiorców obsługujących zwiększony ruch turystyczny. Mowa tu przede wszystkim o obiektach typu kongresowo-koncertowego, rekreacyjnych, czy sportowych. „Partnerstwo publiczno-prywatne, jako sposób na inwestycje w branży turystycznej i hotelarskiej”, to tytuł kolejnej debaty redakcyjnej „Hotelarstwa” zorganizowanej w cyklu „Hotelarstwo na Smolnej”. W spotkaniu, które odbyło się 12 lutego w Boutique B&B przy ulicy Smolnej w Warszawie udział wzięli: Adam Antonijczuk z firmy Hostea, Jarosław Chołodecki – gospodarz spotkania – B&B Warsaw, Jan Kordasiewicz z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak&Kordasiewicz, Kacper Kozłowski z firmy konsultingowej Investment Support, Krzysztof Łopaciński wiceprezes Instytutu Turystyki, Jacek Piasta prezes sieci hotelowej Amethyst, Marcin Ratajczyk prezes Geotermii Grudziądz i Andrzej Szafrański „Hotelarstwo”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Kalendarium wydarzeń PPP
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Partnerzy: