Dobre Praktyki PPP
12.06.2015, marta

Zapraszamy na V Europejski Kongres Finansowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Europejskim Kongresie Finansowym, który odbędzie się w Sopocie w dniach 22 – 24 czerwca 2015.

Tegoroczny Kongres Patronatem Honorowym objął Donald Tusk – Przewodniczący Rady Europejskiej, a tematem wiodącym jest „Integracja europejska wobec kryzysu bezpieczeństwa”.

V Europejski Kongres Finansowy odbywa się w szczególnym dla Europy czasie, gdy po ponad dwudziestu latach geopolityka „wróciła” do gospodarki. W czasie, w którym działania podejmowane w poszczególnych krajach i w całej Unii okażą się praktycznym sprawdzianem solidarności i integracji europejskiej wobec kryzysu bezpieczeństwa. Czy wypracowane i sprawdzone przez lata mechanizmy i procedury a także stabilność, innowacyjność i solidarność w Unii Europejskiej wystarczą wobec ryzyk drugiej dekady XXI wieku? Z tych powodów debata inaugurująca Kongres dotyczyć będzie naprawy strefy euro oraz nadziei i wyzwań związanych
z Unią Rynków Kapitałowych i Unią Energetyczną.

Komitetowi Honorowemu Kongresu Europejskiego Kongresu Finansowego przewodniczy Lech Wałęsa, a Radzie Programowej – Jan Krzysztof Bielecki.

Debaty w drugim i trzecim dniu Kongresu tradycyjnie prowadzone będą w czterech blokach tematycznych dotyczących bezpieczeństwa i rozwoju rynków finansowych, wyzwań dla rozwoju rynku kapitałowego, zarządzania wartością przedsiębiorstw i zrównoważonego finansowania infrastruktury.
Zainaugurowana podczas ubiegłorocznego Kongresu dyskusja na temat możliwości i barier związanych z realizacją projektów w ramach PPP będzie kontynuowana na V Europejskim Kongresie Finansowym. 24 czerwca 2015 zapraszamy do aktywnego udziału w debacie „Modele finansowania w rewitalizacji przestrzeni miejskich – jak eliminować bariery?”, podczas której przedstawione  zostaną przykłady realizacji projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i wynikające z tych realizacji wnioski dla zrównoważonego rozwoju miast. Serdecznie zapraszamy również na debatę Ministerstwa Środowiska „Adaptacja do zmian klimatu – wyzwania dla miast, rządu i gospodarki”, po której nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Ministra Środowiska w ramach „Projektu: Przestrzeń”.

Udział w Debacie Modele finansowania w rewitalizacji przestrzeni miejskich – jak eliminować bariery? dla przedstawicieli samorządów jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie Kongresu: http://www.efcongress.com
Kontakt w sprawie rejestracji:
Joanna Czerwińska
tel. 58/ 524 49 15
e-mail: joanna.czerwinska@gab.com.pl

Źródło wiadomości: http://www.efcongress.com.

Kalendarium wydarzeń PPP
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Partnerzy: