Dobre Praktyki PPP
05.11.2010, kasia

Witamy

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z treścią nowego portalu Dobre Praktyki PPP oraz do aktywnego udziału w tworzeniu pierwszego i jedynego w Polsce serwisu, gromadzącego wiedzę i aktualne informacje na temat partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce i na świecie, umożliwiającego publiczną dyskusję o problematyce PPP.

W tym celu zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby mieć wkład w tworzenie platformy wymiany doświadczeń i know-how, jaką będzie portal Dobre Praktyki PPP. Szczególne miejsce rezerwujemy dla głównych zainteresowanych – stron PPP – przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego.

Mamy nadzieję skupić ludzi, zainteresowanych oraz zajmujących się na co dzień partnerstwem publiczno-prywatnym, wokół najważniejszych merytorycznych zagadnień, związanych z PPP, a także stworzyć platformę wymiany wiedzy, doświadczeń oraz koncepcji, związanych z rozwojem PPP w Polsce.

Na naszym portalu znajdą Państwo nie tylko przegląd prasy o partnerstwie publiczno-prywatnym, ale również artykuły i opinie ekspertów oraz raporty na temat rynku i szczegółowych kwestii prawnych, finansowych i biznesowych inwestycji PPP. Do Państwa dyspozycji są również udostępnione narzędzia pozwalające zgłębiać wiedzę lub wymieniać doświadczenia z innymi użytkownikami, do których należą m.in.: Kalkulator ryzyka, Baza projektów, wywiady z ekspertami oraz Forum PPP.

Impulsem do stworzenia Serwisu stał się zauważalny brak miejsca, w którym można byłoby znaleźć najświeższe artykuły, opinie, raporty, opis trendów rynkowych w zakresie tego, co się obecnie dzieje w PPP w Polsce.

Jakkolwiek Polska jest to wciąż młody, rozwijający się rynek dla PPP, to liczba planowanych oraz realizowanych przedsięwzięć i specyficzne doświadczenia zasługują na uważne śledzenie oraz komentowanie, w tym także na propozycje zmian, zarówno dotyczących praktycznych działań, jak i rozwiązań legislacyjnych.

Naszym założeniem jest, aby portal Dobre Praktyki PPP pełnił funkcję platformy wymiany doświadczeń na temat możliwości i sposobów wdrażania partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce oraz stanowił miejsce dyskusji na temat praktycznych problemów dostrzeganych w realizacji przedsięwzięć ppp. Pragniemy również, aby nasze wspólne wysiłki pomogły stworzyć katalog zasad (dobrych praktyk) umożliwiających skuteczną realizację przedsięwzięć PPP. Jeśli tak się stanie, oznacza to, że nasza inicjatywa spełniła swój cel.

Zespół redakcyjny

IS Media

Kalendarium wydarzeń PPP
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Partnerzy: