Dobre Praktyki PPP
15.11.2010, kasia

Efektywność, Value for Money, Public Sector Comparator

Efektywność, Value for Money, Public Sector Comparator” to analiza nr 6 opracowana w ramach Projektu 1 Pracowni PPP.

Opis analizy

Wskazane w tytule element nie stanowią jedynie rozdziałów w analizie finansowo-ekonomicznej czy analizie efektywności. Są to kryteria, które nie tyle należy wykazać, ile same w sobie z góry przesądzają o skuteczności i możliwości powodzenia projektu PPP. Sprowadzone do wskaźników nie stanowią wartości dodanej, dlatego zrozumienie, co oznaczają i jak dużą rolę odgrywają w trakcie przygotowania, a następnie realizacji, przedsięwzięcia z udziałem partnera prywatnego, stanowi krok milowy, od którego – można tak powiedzieć – planowane inwestycji osiągają zupełnie inny, nieporównywalnie wyższy poziom efektywności.

Przewidywaną datą opracowania analizy jest 17 stycznia 2011 r. W przypadku zainteresowania, prosimy o kontakt ze względu na możliwość przyspieszenia lub zamiany kolejności opracowania analiz.

Autor: Investment Support

Pracownia PPP czyli cztery P

W Pracowni PPP przygotowujemy analizy poruszające, w naszej opinii, najważniejsze problemy dotyczące przygotowania oraz realizacji przedsięwzięć PPP. Patrzymy na wagę problemu oraz jego zrozumienie po stronie publicznej bądź prywatnej. Mamy nadzieję, że w wyniku refleksji nad istotnymi kwestiami, dotyczącymi PPP, zaczną funkcjonować dobre praktyki w tym zakresie, a cztery P w kontekście partnerstwa publiczno-prywatnego będą kojarzyć się już tylko z Pracownią PPP.

Autorami analiz są praktycy, którzy mieli okazje obserwować konsekwencje opisywanych pomysłów i rozwiązań w odpowiedzi na pojawiające się problemy. Analizowane zagadnienia prezentujemy przedmiotowo bez podawania informacji, pozwalających zidentyfikować projekt, którego temat obecnie dotyczy. W przypadku powołania się na nazwę przedsięwzięcia albo podmiotów, których ono dotyczy, informacje zostały zaczerpnięte z ogólnodostępnych źródeł.

Zapraszamy do Pracowni PPP ekspertów, zajmujących się tematyką PPP!

-

W ramach Pracowni PPP zrealizowane zostaną poniższe projekty:

Projekt 1: Praktyczne zagadnienia związane z PPP – czytaj więcej

Projekt 2: Kapitał społeczny a partnerstwo publiczno-prywatne

Projekt 3: Zarabiać na PPP. Biznesowy wymiar partnerstwa.

Projekt 4: Od improwizacji do planowania. Partnerstwo publiczno-prywatne w Polsce.

Projekt 5: Sektory PPP.

Projekt 6: Jakość świadczonych usług a jakość życia mieszkańców.

Projekt 7: Podstawy programowe  w poszczególnych doktrynach politycznych dla zastosowania partnerstwa publiczno-prywatnego.

Projekt 8: Doświadczenia zagraniczne i wnioski dla projektów realizowanych  w Polsce.

Projekt 9: Woda z ogniem. Łączenie kompetencji.

Projekt 10: PPP a koncesja.

Kalendarium wydarzeń PPP
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031EC
Partnerzy: